Zájezdy do Číny

Čína láká už desítky let svou velkolepostí, odlišnou kulturou či monumentálními památkami, starými stovky a stovky let, zástupy turistů, kteří jezdí na zájezdy právě sem a dychtivě touží spatřit co nejvíce z krás této zvláštní země. Do Číny se nejezdí na klasické letní nebo zimní dovolené. Cílem cest mnoha tisíc turistů jsou poznávací zájezdy za přírodními krásami, elegancí a vznešeností architektury a historickými skvosty. Počasí v Číně je velmi různorodé, což je logické, vezmeme-li v potaz rozlohu a umístění země. Ideálním obdobím pro návštěvu je přelom jara a léta, kdy je počasí velmi podobné našemu. V létě je o něco teplejší a vlhčí ve srovnání s naším klimatem.

Čínská lidová republika vyžaduje pro vstup do země kromě platného cestovního pasu s minimální délkou platnosti 6 následujících měsíců po návratu, také vízum, které ovšem musíte vyřídit osobně přímo v Praze. Do dubna roku 2011 bylo možné, aby za Vás vyřídila vízum cestovní kancelář, jejíchž prostřednictvím zájezd do Číny zajišťujete. Od tohoto měsíce podle nového nařízení není tento způsob vyřizování víza možný.

Ačkoli platí o Číně, že je relativně bezpečnou zemí, jsou i tady všeobecná bezpečnostní opatření na místě. Stejně jako kdekoliv jinde je dobré hlídat si drobnosti jako doklady, peníze či fotoaparáty. Velkou výhodou cestování do Číny je, že je možné přes hranice vyvézt bez cla téměř jakékoliv suvenýry s výjimkou starožitných předmětů starších 100 let a vzácných nebo chráněných druhů rostlin a zvířat.

Součástí ubytování bývá většinou také polopenze. Obvykle to bývá jídlo čínské nebo čínsko-evropská varianta. Nejčastěji podávaným nápojem je zelený čaj. Dalšími možnostmi stavování jsou nejrůznější restaurace a stravovací zařízení, počínaje luxusními restauracemi, přes závodní jídelny až po stánky s rychlým občerstvením.

Dejte o nás vědět ostatním.

Copyright © 2024 Velká Čínská zeď | Opevnění zvané Dračí hřbet neboli Velká čínská zeď. Velká Čínská zeď je největší stavbou všech dob.
Created by:
MFÁčko.cz
Pro cestovatele: Navštivte tajemné Peru nebo některou z jiných zemí Jižní Ameriky. Pokud nevíte kam zamířit v létě, zkuste dovolenou v Rakousku, nebo dovolenou ve Španělsku. Za romantikou se vydejte do Saint-Tropez, popřípadě navštivte Benátky. Kdo má rád klid, rozhodně by měl navštívit ostrov Korfu.