Ostatní památky a zajímavosti

Čína oplývá obrovským množstvím zajímavých a hojně navštěvovaných, ať už se jedná o přírodní památky a divy, nebo hodnoty vytvořené lidmi. Architektonické památky zde však převládají v drtivé většině. Právě ty jsou největším lákadlem a důvodů, proč si lidé vybírají Čínu jako cíl své dovolené či zájezdu. Pojďme se společně na pár tipů co v Číně navštívit podívat:

Terakotová armáda – v roce 1974 byla naprostou náhodou objevena hrobka Prvního císaře. Stáří hrobky se odhaduje asi na 2 000 let a její součástí je přes 8 000 terakotových vojáků, kteří měli císaře na posmrtné cestě doprovázet. V tomto unikátním komplexu najdete také sochy koní, císařův bronzový vůz nebo hrobky asi 500 dalších osob. Sochy jsou v životní velikosti a zajímavostí je, že každý z vojáků má naprosto jiný výraz v obličeji.

Klášter Šaolin – buddhistický chrám stojící na úpatí posvátné hory Suang-šan. Proslavili ho zdejší mniši, kteří se zabývali studiem bojových umění. Díky tomu byla vytvořena kung-fu a klášter se stal velmi oblíbeným turistickým cílem.

Chrám nebes – je považován často za vrcholný skvost staré čínské architektury. Najdeme ho v Pekingu kousek od Náměstí Nebeského klidu a je významným náboženským komplexem.

Náměstí Nebeského klidu – náměstí v hlavním městě Peking, proslavené především tím, že zde čínský diktátor Mao Ce-tung vyhlásil v roce 1949 Čínskou lidovou republiku. Obklopuje ho například památník Lidových hrdinů, Mao Ce-tungovo mauzoleum nebo Velká síň lidu.

Zakázané město – další z památek nacházející se v Pekingu. Zakázané město je komplex reprezentativních budov postavených v 15. století. Město bývalo sídlem císařů a podle legendy má celkem 9 999 místností.

 

Pamětihodností a zajímavých míst jsou v tak rozlehlé zemi jakou je Čína spousty. Všechny se navštívit nedají, ale cestovní kanceláře nabízí většinou poznávací zájezdy s výběrem těch nejkrásnějších památek, takže o to nejlepší z Číny určitě nepřijdete.

Dejte o nás vědět ostatním.

Copyright © 2024 Velká Čínská zeď | Opevnění zvané Dračí hřbet neboli Velká čínská zeď. Velká Čínská zeď je největší stavbou všech dob.
Created by:
MFÁčko.cz
Pro cestovatele: Navštivte tajemné Peru nebo některou z jiných zemí Jižní Ameriky. Pokud nevíte kam zamířit v létě, zkuste dovolenou v Rakousku, nebo dovolenou ve Španělsku. Za romantikou se vydejte do Saint-Tropez, popřípadě navštivte Benátky. Kdo má rád klid, rozhodně by měl navštívit ostrov Korfu.