Peking / Beijing

Hlavním a také jedním z kulturně nejbohatších měst Číny je Peking. Často používaný název je Beijing. Pokud se vydáte na velkou Čínskou zeď, Peking je ideálním výchozím místem, protože Čínská zeď je na jeho okraji. Jako sídlo a centrum vlády byl vždy Peking reprezentativním a majestátním místem, oplývajícím gigantickými stavbami. V Pekingu a jeho přilehlých částech žije v dnešní době asi 17 milionů obyvatel. Větším městem Číny už je jenom Šanghaj. Většina lidí zde žije ve vysokých mnohopatrových, ne příliš hezky vypadajících domech.

Peking prošel za poslední staletí velkými změnami. A to hlavně v posledních padesáti letech, kdy komunistická vláda nechala zbourat většinu původní zástavby, hradeb a oslavných prvků, které nahradila moderními budovami, sídlišti a širokými ulicemi. Velmi důležitým obdobím pro město byl rok 2008, kdy se zde konaly letní olympijské hry. Město zasáhla obrovská vlna demolic a staveb nových ubytovacích zařízení, hal, sportovišť, nových tras metra a dalších.

Hlavní město se rozprostírá na východě státu a svým úrovní se rovná okolním provinciím a je tak také brán. I když ho od moře dělí asi jenom několik set km, podnebí je zde kontinentální s tuhými zimami, suchým jarem, horkým v vlhkým létem a mírným, suchým podzimem. Průměrné teploty se v zimě pohybují kolem -5°C a letní kolem 25°C. Ideálním obdobím, kdy si naplánovat svoji dovolenou zde, je tedy přelom jara a léta.

Ačkoliv je historie Pekingu poněkud pohnutá a město prošlo několikrát drancováním a dalšími útrapami, nezmění se fakt, že jde o velkolepé město s dokonce několika tisíciletou historií. Najdete zde takové skvosty jako například Náměstí Nebeského klidu, Chrám nebes, Čínský letní palác, Bubnová a Zvonová věž nebo unikátní Zakázané město.

 

Dejte o nás vědět ostatním.

Copyright © 2024 Velká Čínská zeď | Opevnění zvané Dračí hřbet neboli Velká čínská zeď. Velká Čínská zeď je největší stavbou všech dob.
Created by:
MFÁčko.cz
Pro cestovatele: Navštivte tajemné Peru nebo některou z jiných zemí Jižní Ameriky. Pokud nevíte kam zamířit v létě, zkuste dovolenou v Rakousku, nebo dovolenou ve Španělsku. Za romantikou se vydejte do Saint-Tropez, popřípadě navštivte Benátky. Kdo má rád klid, rozhodně by měl navštívit ostrov Korfu.