Nejzajímavější úseky

Velká čínská zeď a její nejzajímavější úseky

Vedle turisticky nejvyhledávanějších pekingských úseků, kterými jsou Badaling, Mutianyu, Simatai či Jinshanling, zpřístupnila čínská vláda i další části Velké zdi. Patří mezi ně Huangyaguan v Tianjinu, Shanhaiguan v provincii Hebei a Jiayuguan v provincii Gansu. Nedisponujete-li dostatečnými prostředky, je vzhledem k velkému rozsahu této památky téměř nemožné navštívit všechny její části. Zde vám nabízíme informace o čtyřech nejpopulárnějších úsecích nacházejících se přímo v okolí hlavního města Pekingu.

Velká zeď Badaling

Jedná se o zdaleka nejreprezentativnější a pravděpodobně nejznámější úsek. Je položený nejblíže Pekingu, je sem dobré dopravní spojení a výstup není příliš obtížný. Je se však třeba připravit na davy turistů a spoustu stánkových prodavačů, kteří vám mohou tento mimořádný zážitek mírně znepříjemnit. Na Badaling se soustřeďuje nejvíce renovačních prací, a měl by proto být nejbezpečnější ze všech částí.

Velká zeď Mutianyu

Hned po Badalingu druhý nejudržovanější úsek zdi, obklopený lesním porostem a skýtající v létě a na podzim nádherný výhled do okolní krajiny. Výstup je o něco strmější než na Badalingu, výhodou však je, že zde není tolik turistů, prodavačů suvenýrů a také kapesních zlodějů.

Velká zeď Simatai

Neměla by uniknout vaší pozornosti, pokud dáváte přednost dobrodružnějším zážitkům. Neproběhly zde sice tak rozsáhlé renovace, přesto zde však vedle zřícenin najdete také neporušené části. Mnoho příznivců z domova i zahraničí ji považuje za nejlepší úsek celé Velké zdi. Zatímco východní část vyžaduje od návštěvníků vyšší fyzickou zdatnost, západní část je na výstup o poznání snazší. Na turisty zde narazíte spíše zřídka. Zvláště starší lidé a ti, kdo nejsou v dobré fyzické kondici, by měli návštěvu vzhledem ke členitosti a nerovnosti zdejšího terénu raději důkladně zvážit.

Velká zeď Jinshanling

V tomto úseku vůbec neprobíhají restaurátorské práce. Terén je zde velmi strmý a pouze velmi výjimečně se zde setkáte se zájezdovými skupinami a stánkovými prodavači.

Můžeme tedy shrnout, že nejpřístupnějším a nejméně náročným úsekem je Badaling, na druhou stranu se je však třeba připravit na obrovské davy turistů. Pokud tedy máte možnost výběru, zkuste raději dát přednost jiným alternativám, jako jsou úseky Mutianyu nebo Simatai. Můžete se vypravit také k odlehlejším úsekům zdi, jako jsou Juyongguan, Huanghuacheng nebo Jiayuguan, kde se zcela vyhnete hlučným prodavačům suvenýrů a skupinovým zájezdům a kde na vás čeká klidný a nerušený zážitek. Je však zapotřebí mít o trochu dobrodružnější povahu.

Dejte o nás vědět ostatním.

Copyright © 2024 Velká Čínská zeď | Opevnění zvané Dračí hřbet neboli Velká čínská zeď. Velká Čínská zeď je největší stavbou všech dob.
Created by:
MFÁčko.cz
Pro cestovatele: Navštivte tajemné Peru nebo některou z jiných zemí Jižní Ameriky. Pokud nevíte kam zamířit v létě, zkuste dovolenou v Rakousku, nebo dovolenou ve Španělsku. Za romantikou se vydejte do Saint-Tropez, popřípadě navštivte Benátky. Kdo má rád klid, rozhodně by měl navštívit ostrov Korfu.