Ubytování a letenky do Číny

Země nebeského draka, tedy Čína, skýtá neuvěřitelné množství a možnosti ubytování pro turisty. V průběhu roku tu není nejmenší problém sehnat jakýkoliv hotel či apartmán. V celé Číně máte na výběr z více než dvou a půl tisíce hotelů a ubytovacích zařízení. Nevýhodou je, že v opravdu levných hostelech a hotelech Vás jako cizince ve většině případů odmítnout ubytovat. Ty jsou totiž vyhrazeny převážně místním. Cestujete-li ale do Číny s cestovní kanceláří, nemusíte se ničím takovým vůbec trápit, protože ubytování i letenky za Vás vyřídí agentura.

Mezi levnější dostupné varianty ubytování patří hostely a můžeme sem ještě zařadit i některé dvouhvězdičkové hotely. Například za jednolůžkový pokoj v hostelu zaplatíte asi 500 Kč, za lůžko v noclehárně pro větší počet osob (počet se pohybuje v rozmezí od 5 do 10 lidí) Vás vyjde podstatně levněji. Zaplatíte za něj kolem 160 Kč za noc, ovšem za cenu absolutní ztráty soukromí.

Nejčastěji v Číně narazíte na tříhvězdičkové hotely, které nabízejí turistům například dvojlůžkový pokoj okolo 600 Kč za noc. Ve velkých Čínských městech se tato cena ovšem zvyšuje. Počítejte zde spíše s asi 900 Kč za noc. Tříhvězdičkové hotely již nabízí také určitý stupeň kvalitního ubytování v čistém a příjemném prostředí. Pro ty, kdo vyhledávají spíše více komfortu a kapku luxusu už jsou na místě čtyř a pětihvězdičkové hotely nebo dokonce mezinárodní hotely. Ty najdete ve všech velkých městech, jsou pouze pro cizince, najdete zde například sauny, posilovny, bazény, welness, kavárny, bary, obchůdky i restaurace a cena za dvojlůžkový pokoj se v průměru pohybuje kolem 3000 Kč.

Obdobné podmínky samozřejmě platí také u letenek. U většiny cestujících je hlavním aspektem pro výběr společnosti, která lety do Číny provozuje právě cena. Nejlevnější letenky do Číny můžete sehnat už od 10 000 Kč včetně zpátečního letu a poplatků. V Číně existuje velké množství letišť. Nejčastěji se ale létá do hlavního města Pekingu nebo do Šanghaje.

Dejte o nás vědět ostatním.

Copyright © 2024 Velká Čínská zeď | Opevnění zvané Dračí hřbet neboli Velká čínská zeď. Velká Čínská zeď je největší stavbou všech dob.
Created by:
MFÁčko.cz
Pro cestovatele: Navštivte tajemné Peru nebo některou z jiných zemí Jižní Ameriky. Pokud nevíte kam zamířit v létě, zkuste dovolenou v Rakousku, nebo dovolenou ve Španělsku. Za romantikou se vydejte do Saint-Tropez, popřípadě navštivte Benátky. Kdo má rád klid, rozhodně by měl navštívit ostrov Korfu.