Největší stavba všech dob. Velká čínská zeď.

Čchang-čcheng, doslova „Dlouhá zeď“. Dlouhá čínská zeď je starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou v křivce, která je podobná dračímu tělu. Je největší stavbou, jakou kdy lidská ruka na této planetě zbudovala. Velká čínská zeď vznikala po dobu více než 1800 let a vede od Žlutého moře přibližně od Pekingu až k Nefritové bráně v Ťia-ju-kuanu.

Kdy se vydat na cestu

Kdy navštívit Velkou čínskou zeď

Scenérie Velké čínské zdi se mění spolu s ročními obdobími. Nejvhodnějším časem pro návštěvu je jaro či podzim, a obzvláště pak měsíce květen, září nebo začátek října, kdy obvykle bývá slunečno s příjemnými teplotami.

Za úvahu stojí i období od června do srpna, kdy sice bývá poměrně horko, ale turistická sezóna je v plném proudu. Od listopadu do dubna zde vládne nepříjemná zima s chladnými větry a Velkou zeď v tomto období nenavštěvují téměř žádní turisté.

Co si vzít s sebou

Oblečení

V oblasti Velké čínské zdi jsou velké rozdíly mezi denními a nočními teplotami.  Pokud přijíždíte v létě, pak mohou být přes den vhodné krátké kalhoty a na večer se doporučuje přibalit teplejší oblečení. Obuv zvolte raději sportovní, vyvarujte se pokud možno botám s vysokým podpatkem.

Jídlo a pití

Váš pěší výlet může trvat 2-3 hodiny. Vezměte si s sebou raději svačinu a dostatečnou zásobu vody. Občerstvení je sice možné koupit i na Badalingu, ale ceny jsou zde velmi vysoké. Mějte na paměti také to, že v průběhu prohlídkové trasy nejsou k dispozici žádné záchody.

Další tipy

  • Pokud se chystáte na Badaling, je ráno nejvhodnější vstát již kolem 7. hodiny – můžete pak chytnout první turistický autobus, který přijíždí na Badaling mezi 9. a 10 hodinou. Vyhnete se tak velkým davům turistů a nebudete se muset vracet zpět do Pekingu až v noci.
  • Pro cestu na Badaling a zpět si můžete najmout také taxi. Cena se pohybuje kolem 400 jüanů – v závislosti na typu taxíku a podle dohody s řidičem.
  • Návštěvě Velké zdi Badaling je vhodné věnovat zhruba 2-3 hodiny.
  • V úsecích Badaling, Mutianyu, Simatai a Jinshanling je k dispozici lanová dráha.
  • Především v úseku Badaling se raději připravte na neodbytné stánkové prodavače.

Dejte o nás vědět ostatním.

Copyright © 2018 Velká Čínská zeď | Opevnění zvané Dračí hřbet neboli Velká čínská zeď. Velká Čínská zeď je největší stavbou všech dob.
Created by:
MFÁčko.cz
Pro cestovatele: Navštivte tajemné Peru nebo některou z jiných zemí Jižní Ameriky. Pokud nevíte kam zamířit v létě, zkuste dovolenou v Rakousku, nebo dovolenou ve Španělsku. Za romantikou se vydejte do Saint-Tropez, popřípadě navštivte Benátky. Kdo má rád klid, rozhodně by měl navštívit ostrov Korfu. Pokud rádi cestujete, vydejte se do Španělského města Barcelona. Kdo preferuje rušná města určitě by neměl vynechat New York nebo navštívit jiná největší města světa.