Kdy se vydat na cestu

Kdy navštívit Velkou čínskou zeď

Scenérie Velké čínské zdi se mění spolu s ročními obdobími. Nejvhodnějším časem pro návštěvu je jaro či podzim, a obzvláště pak měsíce květen, září nebo začátek října, kdy obvykle bývá slunečno s příjemnými teplotami.

Za úvahu stojí i období od června do srpna, kdy sice bývá poměrně horko, ale turistická sezóna je v plném proudu. Od listopadu do dubna zde vládne nepříjemná zima s chladnými větry a Velkou zeď v tomto období nenavštěvují téměř žádní turisté.

Co si vzít s sebou

Oblečení

V oblasti Velké čínské zdi jsou velké rozdíly mezi denními a nočními teplotami.  Pokud přijíždíte v létě, pak mohou být přes den vhodné krátké kalhoty a na večer se doporučuje přibalit teplejší oblečení. Obuv zvolte raději sportovní, vyvarujte se pokud možno botám s vysokým podpatkem.

Jídlo a pití

Váš pěší výlet může trvat 2-3 hodiny. Vezměte si s sebou raději svačinu a dostatečnou zásobu vody. Občerstvení je sice možné koupit i na Badalingu, ale ceny jsou zde velmi vysoké. Mějte na paměti také to, že v průběhu prohlídkové trasy nejsou k dispozici žádné záchody.

Další tipy

  • Pokud se chystáte na Badaling, je ráno nejvhodnější vstát již kolem 7. hodiny – můžete pak chytnout první turistický autobus, který přijíždí na Badaling mezi 9. a 10 hodinou. Vyhnete se tak velkým davům turistů a nebudete se muset vracet zpět do Pekingu až v noci.
  • Pro cestu na Badaling a zpět si můžete najmout také taxi. Cena se pohybuje kolem 400 jüanů – v závislosti na typu taxíku a podle dohody s řidičem.
  • Návštěvě Velké zdi Badaling je vhodné věnovat zhruba 2-3 hodiny.
  • V úsecích Badaling, Mutianyu, Simatai a Jinshanling je k dispozici lanová dráha.
  • Především v úseku Badaling se raději připravte na neodbytné stánkové prodavače.

Dejte o nás vědět ostatním.

Copyright © 2024 Velká Čínská zeď | Opevnění zvané Dračí hřbet neboli Velká čínská zeď. Velká Čínská zeď je největší stavbou všech dob.
Created by:
MFÁčko.cz
Pro cestovatele: Navštivte tajemné Peru nebo některou z jiných zemí Jižní Ameriky. Pokud nevíte kam zamířit v létě, zkuste dovolenou v Rakousku, nebo dovolenou ve Španělsku. Za romantikou se vydejte do Saint-Tropez, popřípadě navštivte Benátky. Kdo má rád klid, rozhodně by měl navštívit ostrov Korfu.